zestaw kosmetyków męskich
W jaki zestaw kosmetyków powinien zainwestować mężczyzna o cerze tłustej

W jaki zestaw kosmetyków powinien zainwestować mężczyzna o cerze tłustej

Nie tylko przedstawicielki płci pięknej pragną posiadać piękną i wolną od niedoskonałości cerę. Zależy na tym również mężczyznom. Niestety, panowie posiadający cerę tłustą, ze skłonnością do trądziku nie mają łatwego zadania. Na szczęście, z pomocą może przyjść im starannie dobrany zestaw kosmetyków męskich. Można poszukiwać go w drogeriach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych.

Jaki żel do oczyszczania wybrać?

Jednym z podstawowych kosmetyków, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego świadomie dbającego o siebie mężczyzny jest żel myjący. Preparat do oczyszczania cery tłustej nie powinien charakteryzować się intensywnym działaniem. Lepiej, jeżeli nie będzie zawierał takich substancji jak chociażby SLS. W przeciwnym bowiem razie, może dojść do jeszcze większego zaburzenia pracy gruczołów łojowych. To zaś może skutkować jeszcze większym przetłuszczaniem się cery. W żelu należy więc poszukiwać delikatnych środków myjących. Powinny znajdować się w nim także ekstrakty łagodzące i oleje nawilżające. Wzmocnią one naturalną barierę ochronną skóry. 

Nie zapomnij o kremie

Każdy mężczyzna, który posiada cerę tłustą, nie może zapominać o kremie. Jeśli skóra nie zostanie odpowiednio nawilżona, będzie się jeszcze intensywniej przetłuszczać. Wydaje się więc, że dobrym pomysłem będzie zakup kosmetyku o lekkiej, nieobciążającej skóry konsystencji. Warto poszukiwać w nim składników aktywnych pochodzenia roślinnego. Mowa tu przede wszystkim o olejach, woskach czy ekstraktach. Dobrym pomysłem może okazać się kupno kremu z kwasami, które charakteryzują się właściwościami rozjaśniającymi. To bardzo przydatne działanie kremu, bo z trądzikiem nierzadko powiązane są przebarwienia. Krem powinien być wklepywany w oczyszczoną skórę twarzy każdego dnia. Wydaje się, że wystarczy zastosować go na dzień. Wieczorem możemy natomiast zastosować jakąś maść, która przyśpieszy gojenie się niedoskonałości.